CZ / SK / EN / DE

Media room

Oznámení o transakci Touax

logo300x164Na konci minulého roku, dokončila skupina ALGECO akvizici společnosti Touax Solutions Modulaires SAS („TSM“).  Nově vznikající společný subjekt  je přítomen na 18 evropských trzích a vlastní více než 220 000 modulů. Působí ve více než 150 lokalitách.

Číst dál: Oznámení o transakci Touax

ALGECO má nový a výraznější branding

algeco pronajem kontejneru branding media room 002Jednotlivé pobočky firmy Algeco v Praze, Trnavě nebo Spytihněvi dostaly nový a výraznější branding. Naši zákazníci jsou zvyklí na přívětivé prostředí našich poboček, které se jim snažíme ještě více zpříjemnit.

Číst dál: ALGECO má nový a výraznější branding

ALGECO ve Stavebních a investorských novinách

algeco media room stavebni investorske noviny2V dubnovém čísle Stavebních a investorských novin vyšel rozsáhlý článek o působení ALGECO s.r.o. V celém článku si můžete přečíst o veškerých oblastech působení ALGECO.

Číst dál: ALGECO ve Stavebních a investorských novinách

ALGECO v březnovém čísle Reportáží z průmyslu

algeco media room articles2017V březnu jste si mohli o ALGECO přečíst v Reportážích z průmyslu. Hlavním předmětem obsahu článku je komplexní SERVIS 360°, který ALGECO dodává všem svým zákazníkům ke svým modulárním stavbám a kontejnerům.

Číst dál: ALGECO v březnovém čísle Reportáží z průmyslu

Kontejnery ALGECO v Bratislavě

algeco bratislava sunsize 006Modulární stavba společnosti ALGECO zajistí nyní zázemí pro pracovníky významného stavebního projektu administrativního centra v Bratislavě.

Číst dál: Kontejnery ALGECO v Bratislavě

Dočasná modulární stavba pro internetový obchod

algeco senec elektrosped 002Společnost ALGECO zajistila dočasné kanceláře formou obytných, kancelářských a sanitárních kontejnerů pro jeden z největších slovenských internetových obchodů majícím sídlo v Senci.

Číst dál: Dočasná modulární stavba pro internetový obchod

Mobilní základy – jednoduché řešení pro obtížné situace

mobilni zakladySpolečnost ALGECO se nezabývá pouze mobilními stavbami a kontejnery všech typů. Ke všem těmto modulárním stavbám dodává také samozřejmě veškeré vnitřní i venkovní vybavení. Mezi novinky ve venkovním příslušenství se nyní řadí také mobilní základy. Pokud je nutné vyrovnat pro kontejnery terén, nabízí se právě mobilní základy ALGECO jako ideální a nejlevnější řešení.

Číst dál: Mobilní základy – jednoduché řešení pro obtížné situace

Pochůzné terasy Walk Ways – praktické a estetické zároveň – novinka od společnosti ALGECO

 karlovy vary algeco doplneni 019Často se při instalaci modulární stavby vyskytne i potřeba rozšířit prostor o praktické i estetické vyvýšené plochy, které by jednotlivé kontejnery propojily a vytvořily místo pro setkávání lidí. Zároveň je důležité, aby tyto prostory působily příjemně a ladily s celkovou jednoduchou koncepcí modulárních staveb naší firmy. Společnost ALGECO přichází s novinkou, která tento problém řeší. Jsou jí pochůzné terasy ALGECO Walk Ways.

Číst dál: Pochůzné terasy Walk Ways – praktické a estetické zároveň – novinka od společnosti ALGECO

Rozšíření produktové nabídky

algeco mobilni oploceni 0005Společnost ALGECO rozšířila svoje portfolio o produkt mobilního oplocení. Modulární stavby tak získají větší kompatibilitu a bezpečnost a zároveň je přirozeně vytvořena hranice mezi veřejnou a privátní zónou. Toto mobilní oplocení se vyznačuje svojí kvalitou splňující vysoké požadavky zákazníků, díky níž odolává nepříznivým vlivům venkovního prostředí i případným zátěžím při manipulaci.

Číst dál: Rozšíření produktové nabídky

Naše společnost je partnerem akce DEN ZEMĚ

pozvanka jpgV sobotu 26.4.2014 se v areálu společnosti REC Group s.r.o. ve Starém Městě koná Den Země 2014, jehož je naše společnost partnerem. Více informací najdete na webových stránkách www.recgroup.cz  a www.denzeme2014.cz a na následujícím plakátu.

Číst dál: Naše společnost je partnerem akce DEN ZEMĚ

Modulární stavba na břehu Vltavy

algeco pronajem kontejneru reference libenske doky01Na břehu Vltavy v pražské Libni byla v minulém měsíci postavena kontejnerová sestava vytvářející zázemí pro projektanty a stavbyvedoucí pracující na stavbě moderní administrativní budovy Libeňské doky. Tato modulární stavba se skládá z obytných kontejnerů, chodbových kontejnerů a sanitárních kontejnerů.

Číst dál: Modulární stavba na břehu Vltavy

Modulární stavba v areálu Nemocnice Nový Jičín

algeco pronajem kontejneru reference novy jicin nemocnice2Středně velká kontejnerová sestava je od poloviny ledna využívána stavební firmou SYNER s. r. o., která provádí rekonstrukci budov Nemocnice Nový Jičín. Kancelářské, obytné i sanitární kontejnery tvoří modulární stavbu rozkládající se na 120 m².

Číst dál: Modulární stavba v areálu Nemocnice Nový Jičín

Dlouhodobý pronájem kontejnerů v Malešicích

algeco pronajem kontejneru ppl malesice01Dlouhodobý pronájem kontejnerů byl realizován začátkem roku 2014 v Praze Malešicích. Firma PPL CZ zde za pomoci našich kontejnerů vybudovala velkokapacitní halu, která bude sloužit na třídění a distribuci expresních balíků pro region Praha a severní část Středočeského kraje.

Číst dál: Dlouhodobý pronájem kontejnerů v Malešicích

Pronájem kontejnerů pro společnost Integral Montage

algeco pronajem kontejneru imar 06Pronájem kontejnerů realizuje naše firma pravidelně na Slovensku. V lednu tohoto roku jsme se zapojili do projektu „Container Village 1 – TCM LDPE4“ v Bratislavě. Tento projekt má dvě fáze – v té první, která je již realizována, byla vystavěna jednopodlažní kontejnerová sestava skládající se převážně z kancelářských kontejnerů. Tyto kontejnery jsou určeny pro management společnosti Integral Montage, která daný projekt zajišťuje.

 

Číst dál: Pronájem kontejnerů pro společnost Integral Montage

Kontejnerová sestava pro Bratislavu

algeco pronajem kontejneru bratislava eurovia 1Kontejnery naší společnosti zamířily tentokrát do hlavního města Slovenska, do Bratislavy. Rozsáhlá kontejnerová sestava čítající celkem 25 modulů zde byla v prosinci 2013 postavena za účelem vytvoření zázemí pro stavební projekt „Nosný systém MHD“, jež řeší společnost EUROVIA SK, a.s.

Číst dál: Kontejnerová sestava pro Bratislavu

Kancelářské kontejnery pro METRANS

algeco pronajem kontejneru reference ceska trebova metrans05Na začátku září tohoto roku navázala naše společnost dodáním kancelářských kontejnerů pro firmu METRANS na předchozí úspěšnou spolupráci s touto firmou. Prodej kontejnerů byl realizován za účelem vytvoření kancelářských prostor pro vedení překladiště. Kancelářská kontejnerová sestava byla dodána pro překladiště v České Třebové, kde byla vystavěna patrová kontejnerová budova skládající se z 21 kontejnerů.

Číst dál: Kancelářské kontejnery pro METRANS

Modulární stavby – ideální řešení pro sportoviště

algeco pronajem kontejneru pivovar breclav1Pronájem kontejnerů či jejich prodej bývá nejčastěji realizován za účelem vyřešení situace na staveništích, při konání venkovních kulturních akcí či použití kontejneru jako budovy školského typu (školy, školky). Zajímavou alternativou je využití obytných nebo kancelářských kontejnerů na sportovištích a ve sportovních areálech.

Číst dál: Modulární stavby – ideální řešení pro sportoviště

Kontejnery jako dočasná prodejna potravin

algeco pronajem kontejneru reference coop mikulov02Pronájem kontejnerů není doménou pouze kulturních akcí, lze jej využít i při stavebních pracích či rekonstrukcích. Poslední uvedená možnost byla důvodem pro pronájem kontejnerů pro společnost COOP v Mikulově, k jehož realizaci došlo v srpnu tohoto roku. Naše kancelářské kontejnery se dočasně proměnily na prodejnu potravin a menší sklad, neboť v jejich těsné blízkosti probíhá velká oprava stávající budovy prodejny potravin, která si vyžádá několikaměsíční uzavření obchodu.

Číst dál: Kontejnery jako dočasná prodejna potravin

Pronájem kontejnerů pro Slovnaft Petrochemicals s.r.o.

algeco pronajem kontejneru reference tecnimont2Velká mobilní stavba byla v uplynulých měsících připravena pro společnost Slovnaft Petrochemicals s.r.o., která využije pronájmu kontejnerů během velké stavební akce Tecnimont S.p.A., při níž bude postavena nová výrobna polyetylénu v Bratislavě. Tato modulární stavba se rozkládá na 1120 m² a čítá 78 kusů obytných a sanitárních kontejnerů a dále také kontejnerů kancelářských a skladovacích. Naše mobilní stavba je dvouposchoďová, v ní je zabudováno vnitřní schodiště, a opatřena je dvěma únikovými schodišti.

Číst dál: Pronájem kontejnerů pro Slovnaft Petrochemicals s.r.o.

Kontejnery ALGECO – zázemí pro DNY NATO V OSTRAVĚ

algeco dny nato 2013 01 Jedna z nejnavštěvovanějších podzimních akcí regionu Ostravska, DNY NATO & DNY VZDUŠNÝCH SIL AČR, byla již čtvrtým rokem pořádána v partnerství s firmou ALGECO, která zajistila pronájem kontejnerů. Velká mobilní stavba, rozkládající se na ploše 735 m², se skládala z celkem 49 kusů obytných, kancelářských, skladových i sanitárních kontejnerů. Hlavní budovou byla třípatrová kontejnerová sestava, sloužící jako hlavní zázemí pro organizátory.

Číst dál: Kontejnery ALGECO – zázemí pro DNY NATO V OSTRAVĚ

Pronájem kontejnerů v papírnách

algeco pronajem kontejneru mondi03Na konci srpna tohoto roku byla realizovaná mobilní stavba naší společnosti pro firmu MONDI ŠTĚTÍ WHITE PAPER ve Štětí. Celkem 32 kusů modulů obytných kontejnerů tvoří kvalitní zázemí pro zaměstnance firmy. Pronájem kontejnerů je plánován na 7 měsíců. Součástí mobilní stavby jsou jak šatny, tak i kanceláře. Celá sestava těchto obytných kontejnerů se rozkládá na ploše 480 m².

Číst dál: Pronájem kontejnerů v papírnách

Pronájem kontejnerů na Colours of Ostrava 2013

algeco pronajem kontejneru colours of ostrava06Pronájem kontejnerů je dnes již běžnou záležitostí všech velkých festivalů. Ne jinak tomu bylo během konání multižánrové hudební akce Colours of Ostrava ve dnech 18. – 21. 7. 2013, kdy společnost ALGECO zajistila přes tři desítky kusů obytných kontejnerů, sanitárních kontejnerů a dalších částí mobilních staveb.

Číst dál: Pronájem kontejnerů na Colours of Ostrava 2013

Mobilní stavba na festivalu Pohoda v Trenčíně

algeco pronajem kontejneru pohoda04Obytné kontejnery, sanitární kontejnery i fekální kontejnery společnosti ALGECO vytvořily vynikající zázemí pro účastníky festivalu Bažant Pohoda v Trenčíně. Modulární stavby sloužily především organizátorům a účinkujícím. Obytné kontejnery se staly pro druhý červencový víkend pokladnou, zázemím pro zdravotníky, šatnami pro umělce i kancelářemi pro pořadatele.

Číst dál: Mobilní stavba na festivalu Pohoda v Trenčíně

Kontejnery jako přepojovací tunel pro VALEO SLOVAKIA s.r.o.

algeco pronajem kontejneru valeo tunel01 smallV září minulého roku dodala naše firma 35 kusů obytných kontejnerů firmě VALEO SLOVAKIA s.r.o., která je využívá jako rozšíření pracovních prostor. Nyní jsme na tento pronájem kontejnerů navázali dodáním dalších obytných kontejnerů, které vytvářejí přepojovací tunel mezi dvěma výrobními halami.

Číst dál: Kontejnery jako přepojovací tunel pro VALEO SLOVAKIA s.r.o.

ALGECO podpořilo zřízení babyboxu v Uherském Hradišti

BabyBox-logoNaše společnost podpořila zřízení nového babyboxu v nemocnici v Uherském Hradišti. Jedná se o moderní a bezpečný babybox vyrobený se všemi zřeteli na bezpečí děťátka.  Vznik nového babyboxu iniciovalo občanské sdružení Babybox pro odložení děti – Statim, které se této problematice dlouhodobě věnuje.

Číst dál: ALGECO podpořilo zřízení babyboxu v Uherském Hradišti

Modulární stavby ALGECO při projektu k světu.

algeco kontejnery k svetu7

Modulární stavby společnosti ALGECO se zapojily do projektu k světu. Tato akce, při níž jsou v několika městech České republiky rozmístěny obytné i skladové kontejnery, podporuje kulturu, vzdělání a komunikaci obyvatel. Pronájem kontejnerů ALGECO pro tento projekt proběhl v Brně. 

Číst dál: Modulární stavby ALGECO při projektu k světu.

Kancelářské a sanitární kontejnery Prunéřov

algeco pronajem kontejneru metrostav4V květnu tohoto roku došlo k pronájmu kontejnerů společnosti Metrostav a.s. Modulární stavby byly použity pro rozšíření již stojící modulární sestavy v Prunéřově. Kancelářské a sanitární kontejnery společnosti ALGECO tvoří třetí nadzemní podlaží dvoupatrové modulární stavby společnosti Vítkovice Power a rozkládají se na ploše 312 m².

Číst dál: Kancelářské a sanitární kontejnery Prunéřov

Kancelářské kontejnery pro firmu GELPO

algeco pronajem kontejneru gelpo-2Formou pronájmu kontejnerů vyřešila společnost GELPO svoji dočasnou potřebu zajištění zázemí pro technický a administrativní personál. Pro svoji provozovnu v Bohuslavicích u Zlína pořídila modulární stavbu firmy ALGECO složenou z kancelářských a sanitárních kontejnerů. Tato modulární stavba, tvořená 6 moduly a 1 fekálním kontejnerem, se rozkládá na ploše 90 m².

Číst dál: Kancelářské kontejnery pro firmu GELPO

Modulární stavba pro pracovníky lesní školky

algeco pronajem kontejneru reference lesni skolka2Obytné kontejnery mají široké využití – mohou fungovat jako stánek s občerstvením, zázemí pro dělníky na stavbě, budova mateřské školky či ubytovna. Modulární stavby naší společnosti se představily právě jako ubytovací zařízení, a to pro společnost Pozemstav Prostějov, pro niž byla sestava obytných a sanitárních kontejnerů připravena.

Číst dál: Modulární stavba pro pracovníky lesní školky

Obytné kontejnery pro Technické služby Kuřim

obytny 04Obytné kontejnery společnosti ALGECO dokážou během krátké doby vyřešit problémy s nedostatkem administrativních či skladovacích prostor. Společnost Technické služby Kuřim využila možnosti prodeje kontejnerů a pro účely vytvoření zázemí personálu pořídila čtyři kancelářské a sanitární kontejnery.

Číst dál: Obytné kontejnery pro Technické služby Kuřim

Modulární stavby jako prodejní stánky pro pivovar

algeco pronajem kontejneru pivovar breclav1Modulární stavby společnosti ALGECO disponují nevyčerpatelnými možnostmi použití. Široké škály upotřebení našich obytných kontejnerů využil i Pivovar Břeclav, který tento měsíc zakoupil dva obytné kontejnery a jeden sanitární kontejner.

Číst dál: Modulární stavby jako prodejní stánky pro pivovar

Pronájem obytných a sanitárních kontejnerů pro JOHNNY SERVIS

administrativa johnnyservis algeco pronajem kontejneru 0197

Obytné a sanitární kontejnery, které naše společnost prodává a pronajímá, mají u svých uživatelů dobrý ohlas. Svoji funkci bezchybně plní naše modulární stavby také pro firmu Johnny servis, pro niž byla připravena praktická sestava kancelářských a sanitárních kontejnerů v Litni.

Číst dál: Pronájem obytných a sanitárních kontejnerů pro JOHNNY SERVIS

Pronájem kontejnerů v moravské metropoli

algeco pronajem kontejneru reference is brno-4

K dalšímu pronájmu kontejnerů naší společnosti došlo při realizaci kooperačního projektu firem IS Brno, OHL ŽS a Unistav, které využijí našich modulárních staveb během výstavby centrální kotelny ve středu města Brna.

Číst dál: Pronájem kontejnerů v moravské metropoli

Pronájem kontejnerů při výstavbě výrobní haly

pronajem kontejneru hluk-2Pronájem kontejnerů patří dnes k běžným akcím souvisejícím s větší stavbou. Pronájmu kontejnerů využila i společnost Visteon-Autopal, zabývající se výrobou klimatizační a chladící techniky, která zahájila v loňském roce výstavbu nové výrobní haly v Hluku. Pro tento velký projekt, jenž by měl být ukončen až v listopadu 2013, bylo zapotřebí modulární stavby, a to hlavně kancelářské a sanitární kontejnery.

Číst dál: Pronájem kontejnerů při výstavbě výrobní haly

ALGECO SAFE BOX – bezpečnost a pohodlí

algeco safe box 000Modulární stavby, které se používají jak na staveništích, tak např. na kulturních a sportovních akcích, jsou složeny z obytných a sanitárních kontejnerů, jež uživatelům přináší vysoký komfort za příznivé ceny. Pronájem kontejnerů nebo jejich koupi často realizují společnosti, které ale rovněž vyžadují, aby součástí modulární stavby byl i kontejner se zvýšenými bezpečnostními vlastnostmi.

Číst dál: ALGECO SAFE BOX – bezpečnost a pohodlí

Modulární stavby na akci TOPFEST

obytny 04S blížícím se létem začínají organizátoři kulturních akcí řešit nejen výběr umělců, ale také pronájem kontejnerů a výběr vhodných modulárních staveb. Sanitární a obytné kontejnery jsou pro větší akce dnes již nezbytností, neboť návštěvníci festivalů očekávají poměrně vysoký komfort v podobě funkčních modulárních staveb, na něž jsou zvyklí.

Číst dál: Modulární stavby na akci TOPFEST

ALGECO SAFE BOX – bezpečnost a pohodlí

algeco safe box 000Modulární stavby, které se používají jak na staveništích, tak např. na kulturních a sportovních akcích, jsou složeny z obytných a sanitárních kontejnerů, jež uživatelům přináší vysoký komfort za příznivé ceny. Pronájem kontejnerů nebo jejich koupi často realizují společnosti, které ale rovněž vyžadují, aby součástí modulární stavby byl i kontejner se zvýšenými bezpečnostními vlastnostmi.

Číst dál: ALGECO SAFE BOX – bezpečnost a pohodlí

Modulární stavby pro festivaly

origin-1Trendem při organizaci festivalů, sportovních a kulturních akcí jsou modulární stavby, tedy systémy budov složené z obytných a sanitárních kontejnerů, které organizátoři upřednostňují jako finančně nenáročné řešení, umožňující vyhovět rostoucím nárokům návštěvníků.

Číst dál: Modulární stavby pro festivaly

OBLIBA MODULÁRNÍCH STAVEB ROSTE

eco-3Modulární stavby, tedy obytné a sanitární kontejnery, se v poslední době těší vzrůstající oblibě, protože nabízí úsporu až 30 % nákladů oproti klasickým stavbám a celková doba stavby se sníží o neuvěřitelných 75 %. Společnost ALGECO k nim nabízí i velký okruh servisních služeb.

Číst dál: OBLIBA MODULÁRNÍCH STAVEB ROSTE

Nová produktová řada – obytné kontejnery ALGECO ADVANCE PLUS

algeco advance plus 001Modulární stavby společnosti ALGECO byly rozšířeny novou produktovou řadou – jsou jimi obytné kontejnery ALGECO ADVANCE PLUS. Zákazníci, kteří hledají v rámci pronájmu kontejnerů či jejich koupě tu nejvyšší kvalitu, mohou nyní ocenit nejen dokonalou funkčnost těchto obytných kontejnerů, ale i jejich stylový design a bezpečnostní prvky.

Číst dál: Nová produktová řada – obytné kontejnery ALGECO ADVANCE PLUS

Perfektní zázemí na šampionátu v Novém Městě n. M. – pronájem mobilních kontejnerů ALGECO.

Naše společnost, dodávající modulární stavby a obytné a sanitární kontejnery, zajistila perfektní zázemí sportovcům i televizním štábům na letošním Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě.

 

Číst dál: Perfektní zázemí na šampionátu v Novém Městě n. M. – pronájem mobilních kontejnerů ALGECO.

ALGECO na dnech NATO 2012 v Ostravě

37Již tradičně se o posledním zářijovém víkendu (22. a 23. září) uskutečnily v Ostravě Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády České republiky. Jedná se o největší letecko-armádně-bezpečnostní akci ve střední Evropě. Jejím cílem je prezentovat českým i zahraničním návštěvníkům co nejširší škálu prostředků, kterými disponuje Česká republika a její spojenci na poli zajišťování bezpečnosti.

Číst dál: ALGECO na dnech NATO 2012 v Ostravě

Obchodní zastoupení Praha - změna sídla

36Vážení obchodní partneři,

Dovolujeme si Vám oznámit, že k 27.8.2012 došlo k přestěhování sídla ALGECO - Obchodní zastoupení Praha
na novou adresu.

Číst dál: Obchodní zastoupení Praha - změna sídla

ALGECO SHOP - Novinka v naší nabídce

35Společnost ALGECO připravila pro své zákazníky a nejen pro ně, nový produkt ALGECO SHOP. Modulární sestava vhodná nejen pro soukromý sektor – Kavárny, Cukrárny, Prodejní galerie, ale i pro města a obce.Informační centrum, Poradenské centrum, případně další varianty využití této sestavy. Výhodou této sestavy je možnost alternativy dlouhodobého pronájmu.

Číst dál: ALGECO SHOP - Novinka v naší nabídce

ALGECO EVENTS - letní nabídka od ALGECO

34Společnost ALGECO připravila pro letní festivaly, sportovní podniky a malé i velké koncerty nabídku vhodnou pro tyto účely. Šatny a sociální zázemí včetně odpadních tanků, mobilní pokladny, sanitární kontejnery a mobilní kanceláře, které mohou být i ve verzi SAFE BOX – se zabezpečením oken a dveří. Tradiční výhodou produktů od ALGECO je široká nabídka příslušenství a doplňků – klimatizace, stolový inventář a další …

Číst dál: ALGECO EVENTS - letní nabídka od ALGECO

ALGECO s.r.o. se zapojila do programu „Zdravá firma“

home message2 2 detail1Také v letošním roce se společnost ALGECO s.r.o. zapojila do programu „Zdravá firma,“ financovaného z fondu prevence VZP ČR. Cílem tohoto programu jsou aktivity a opatření, které povedou ke zlepšení zdravotního stavu zaměstnanců, prevenci onemocnění a rovněž ke snížení nemocnosti pracovníků v nastávajícím zimním období. Díky příspěvku zdravotní pojišťovny obdrží každý zaměstnanec společnosti, který je pojištěncem VZP ČR, balíček s vitaminovými a potravinovými doplňky v hodnotě 1 000 Kč. 

Další informace o programech a výhodách pro pojištěnce VZP ČR naleznete na www.vzp.cz