Gastro kontejner: tajemství úspěchu v mobilní prodejně

facebook linkedin

Gastro kontejnery se staly nedílnou součástí rušných městských center, útulných turistických lokalit a dalších netradičních míst. Jejich přitažlivost spočívá v jejich schopnosti nalákat zákazníky toužící po kulinářském zážitku prakticky kdekoli. Avšak jejich provoz není tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát na první pohled. Rádi se s vámi podělíme o tipy a triky, jak úspěšně realizovat nápad na podnikání v oblasti mobilního cateringu a provozování mobilní prodejny.

 

Jak vytvořit podnikatelský plán pro mobilní prodejnu v gastro kontejneru

Moderní černý gastro kontejner s proskleným bokem stojící v přírodě.

Před spuštěním podnikání je klíčové vytvořit si podrobný podnikatelský plán a důkladně analyzovat všechny aspekty. Zde uvádíme kroky, jak se efektivně připravit:

 • Výběr cílového segmentu: Nejprve si určete svou cílovou skupinu zákazníků. Rozhodněte se, zda se zaměříte na nabídku luxusních specialit, sladkého nebo slaného občerstvení, či možná na mezinárodní pouliční kuchyni. Pochopení vaší cílové skupiny vám pomůže vyniknout v konkurenčním prostředí.
 • Na umístění záleží: Výběr místa pro váš podnik vyžaduje pečlivost. Mobilní prodejny jsou závislé na pěších zónách, proto je klíčové zvolit viditelné a dobře dostupné místo. Mobilní kontejnerový stánek je flexibilní v tom, že vám umožní měnit umístění podle ročního období, avšak je důležité plánovat s dostatečným předstihem. Konkurence nespí a nejlepší místa, zejména v turistických destinacích, jsou rezervována měsíce dopředu.
 • Nabídka menu: I když se zaměříte na jednoduché pokrmy, věnujte pozornost každému detailu. Vytvořte menu, které bude jak originální, tak praktické. Omezený prostor znamená, že nemůžete nabídnout širokou škálu pokrmů, zaměřte se tedy spíše na kvalitu než kvantitu.
 • Zajištění pohodlí zákazníků: Vytvořte přátelskou atmosféru a poskytujte vynikající zákaznický servis. Opakovaní zákazníci a doporučení jsou základem úspěchu v oboru stravování. Nezapomeňte, že nespokojený zákazník může okamžitě sdílet své zkušenosti na sociálních sítích či recenzovat vaše podnikání online.
 • Optimalizace prostoru v prodejním kontejneru: Velký význam má také správné plánování prostoru v mobilním gastro kontejneru. Optimalizujte kuchyň a pracovní procesy tak, aby byly efektivní. Omezený prostor vyžaduje pečlivé plánování, aby byl zajištěn hladký provoz. Pokud s malým cateringem začínáte, spolehněte se na osvědčené vybavení. Čas na experimenty přijde později, až získáte zkušenosti.

 

Maximální efektivita prostoru v prodejním gastro kontejneru

Posezení pro zákazníky před gastro kontejnerem s barem. Vše je stylizované do dřeva s bílými doplňky.

Podívejme se nyní na prvek revoluce v malých stravovacích zařízeních – gastro kontejnery. Tyto univerzální konstrukce nabízejí řadu výhod, které dokonale odpovídají potřebám malých stravovacích zařízení:

 • Mobilita a flexibilita: Kontejnerový stánek neboli gastro kontejner lze snadno přemístit, což umožňuje vyzkoušet různá místa a trhy. Tato flexibilita je výhodou pro sezónní podniky, jako je právě mobilní prodejna.
 • Přizpůsobení a estetika: Prodejní kontejnery lze přizpůsobit vašim potřebám. Ať už se jedná o kavárnu v kontejneru, místo pro gurmánské burgery nebo prodejnu zmrzliny, prostor bude funkčně i vizuálně vyhovovat vašemu podnikání. V případě větších prostorů se vyplatí zakomponovat také prosklení - to umožňuje vhodně prezentovat interiér modulární restaurace a zvýšit atraktivitu.
 • Rychlé spuštění: Začít podnikat s gastro kontejnery může být rychlý proces. Můžete začít fungovat v podstatě okamžitě.
 • Udržitelnost: Gastro kontejnery a jejich vybavení jsou navrženy tak, aby bylo použito co nejvíce materiálů šetrných k životnímu prostředí. Jsou instalovány systémy šetřící energii a vodu, což je důležité pro zákazníky, kteří dbají na životní prostředí a kterým není lhostejná naše planeta.

 

Způsoby využití gastro kontejnerů jako mobilní prodejna

 • Turistické lokality: Kontejnerový stánek je skvělým způsobem, jak turistům nabídnout možnost stravování. To vše bez nutnosti složitých stavebních prací pro vytvoření barů nebo kaváren. Navíc po skončení sezóny lze mobilní prodejny převézt na jiné místo nebo je jednoduše uskladnit.
 • Městská centra:  V hustě obydlených oblastech jsou gastro kontejnery skvělým řešením pro využití omezeného prostoru. Nevyužité městské prostory lze opravdu rychle proměnit v příjemné prostory pro místní obyvatele i turisty.
 • Akce a festivaly: Mobilní soběstačné kuchyně jsou velmi oblíbené na akcích a festivalech. Pro kulinářské nadšence je to skvělá příležitost předvést svůj talent a kreativitu.

Gastro kontejner není jen trendem, ale také skutečnou příležitostí, jak v malých prostorách vytvořit jedinečné kulinářské zážitky. Umožňují mobilitu, lze je rychle přizpůsobit a rychle zprovoznit podnik. Ať už začínáte vlastní kulinářské dobrodružství, nebo chcete modernizovat stávající podnik, mobilní prodejny v podobě gastro kontejnerů jsou nepostradatelnou součástí receptu na úspěch v tomto dynamickém odvětví.

 

Vícepodlažní gastro kontejnery s velkou plochou na posezení pro zákazníky. Umístěno v přírodě u vody.

 

ALGECO Service Dame

Máte projekt nebo se chcete dozvědět více o našich řešeních?

Naši odborníci Vám jsou k dispozici od pondělí do pátku, vždy od 8:00 - 17.00 hodin.
 

Zavoláme Vám zpět

Náš SERVIS 360°

Vybavení - balíčky


 • Nábytek
 • Kuchyňky
 • Sanitární doplňky

Technika - balíčky


 • Sítě
 • Komunikace
 • Klimatizační technika

Bezpečnost - balíčky


 • Požární bezpečnost
 • Bezpečnostní technika
 • Pojištění
 • Údržba